Podokręg

Rezerwy Rakowa przegrywają finał Pucharu Polski na szczeblu SlZPN

4/08/2020 21:32

W finale wojewódzkiego Pucharu Polski rezerwy Rakowa Częstochowa, na swoim boisku musiały uznać wyższość GKS Pniówek 74 Pawłowice Śląskie ulegając 1:3 (0:1). GKS Pniówek W I rundzie Pucharu Polski na szczeblu centralnym zmierzy się z II - ligowym beniaminkiem, Sokołem Ostróda.

W pierwszej części spotkania padła tylko jedna bramka. W 27 minucie Oskar Krzyżak faulował we własnym polu karnym zawodnika gości co spowodowało, że sędzia zawodów bez cienia wątpliwości wskazał na 11 metr. Skutecznym egzekutorem "jedenastki" został Wojciech Caniboł. Zawodnicy z Pawłowic Śląskich mieli jeszcze jedną doskonała okazję do strzelenia bramki jednakże piłka ostatecznie nie znalazła drogi do bramki.

Druga część spotkania rozpoczęła się od śmielszych ataków gospodarzy ale bramkę zdobyli przyjezdni. W 56 minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego trafiło na głowę Zajączkowskiego stojącego na dalszym słupku bramki Rakowa, który posłał piłkę na 5 metr, skutecznie niemal trafiając w głowę Caniboła, który nie będąc pilnowanym trafił do celu. Bardzo dobrze rozegrany stały fragment gry i spory błąd obrony Rakowa. Podopieczni Tomasz Kuźmy nie dawali za wygraną. W 62 minucie Przemysław Oziembała wykorzystał dośrodkowanie Dzierbickiego i zdobył bramkę kontaktową. Niestety, 5 minut później Glenc wykorzystał niezdecydowanie obrońców Rakowa i ponownie dał dwubramkowe prowadzenie swojemu zespołowi.

Raków mimo ambitnej postawy nie zdołał zmniejszyć rozmiarów porażki.

Zespół Rakowa za awans do finału otrzymał z rąk Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Henryka Kuli symboliczny czek o wartości 10 000,-. Zwycięzcą pucharowej rywalizacji przypadł w udziale czek o wartości 40 000,- oraz okazały puchar a także możliwość gry o udział w dalszej rywalizacji o Puchar Polski, tym razem już na szczeblu centralnym a dalej ... może europejskie puchary?

Rezerwy Rakowa czeka już 12 sierpnia br. ponowna rywalizacja w Pucharze Polski, tym razem w II rundzie tych rozgrywek na szczeblu Podokręgu Częstochowa. Na tym etapie rozgrywek Raków zmierzy się na wyjeździe z Płomieniem Częstochowa.