Podokręg

Turnieje eliminacyjne rocznika 2010 wyłoniły finalistów

16/01/2021 20:48
UKS Ajaks Częstochowa - zwycięzca II turnieju eliminacyjnego UKS Ajaks Częstochowa - zwycięzca II turnieju eliminacyjnego Dawid Wytrzymały

16 stycznia 2021 na hali we Mstowie odbyły się trzy turnieje eliminacyjne mające na celu wyłonić sześć najlepszych zespołów, które w kategorii U - 11 (2010 i młodsi) będą rywalizować o przepustkę do półfinału halowego turnieju Interhall o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Do turniejów eliminacyjnych przystąpiło 15 zespołów, które zostały rozdzielone na III turnieje eliminacyjne. Podobnie jak w kategorii o rok starszej zainteresowanie turniejem było jednak o wiele większe.

W I turnieju eliminacyjnym pierwsze miejsce przypadło GLKS Gminie Kłomnice. Paweł Urbaniak, trener zespołu z Kłomnic był pozytywnie zaskoczony postawą swoich podpiecznych. Drugie miejsce przypadło Płomieniowi Częstochowa a trener zespołu, Krzysztof Lazik w turnieju finałowym będzie miał drugi zespół albowiem zespół o rok starszy także uzyskał awans do turnieju finałowego.

W II turnieju eliminacyjnym zawody toczyły się pod dyktando Ajaksu Częstochowa i Skry Częstochowa. Dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu pierwsze miejsce zajął Ajaks.

W III turnieju eliminacyjnym, mimo kilku bezbramkowych wyników chyba najbardziej emocjonującym, w bezpośrednim pojedynku na zakończenie turnieju Sokół Wręczyca Wielka pokonał Lot Konopiska 2:1 i dzięki temu zajął pierwsze miejsce w końcowym rozrachunku.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a czołowe zespoły - statuetki.

Szczegółowe wyniki turniejów, strzelcy oraz składy prezentujemy w załączeniu.

Najlpeszym strzelcem turniejów eliminacyjnych został Igor Janoszka. Gracz Ajaksu Częstochowa zdobył w sumie 6 bramek. Tuż za nim, z jedną bramką mniej turnieje zakończyli Adam Sosnowski z Czarnych Starcza oraz Bardosz Gondro z Lotu Konopiska.

W fazie finałowej turnieju, która odbędzie się 17 stycznia 2021 na hali w Konopiskach (przyjazd zespołów godz. 12.30) rywalizacja będzie toczyć się w dwóch trzy zespołowych grupach. W grupie A los skojarzył: Sokół Wręczyca Wielka, Gminę Kłomnice oraz Skrę Częstochowa. W grupie B zagrają: Płomień Częstochowa, Ajaks Czestochowa i Lot Konopiska.

Za pomoc przy organizacji turnieju składamy serdeczne podziękowania dla Wójta Gminy Mstów, Pana Tomasza Gęsiarza za udostępnienie hali sportowej. Kolegium Sedziów Podokręgu Częstochowa za oddelegowanie sędziów na zawody. Szczególne podziękowania składamy Panom: Arkadiuszowi Cyganowi i Dawidowi Wytrzymałemu z Komisji ds. Rozgrywek Podokręgu Czestochowa za pracę "papierkową" oraz "spikerkę".