Podokręg

MKS Myszków w kolejnej rundzie Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej

12/05/2021 22:49
grafika z fb Myszkowski Klub Sportowy - MKS Myszków grafika z fb Myszkowski Klub Sportowy - MKS Myszków

Reprezentujący Podokręg Częstochowa, MKS Myszków w I rundzie pucharowej przygody na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej pokonał LZS Krzyżanowice 0:3 (0:3). Bramki dla myszkowian zdobywali: Paweł Marchewka – dwie oraz Eryk Krupa.

LZS Krzyżanowice to zespół, który walczy o promocję do rozgrywek IV ligi i występuje obecnie na szczeblu raciborsko – rybnickiej Klasy Okręgowej, grupa III. LZS Krzyżanowice to zwycięzca pucharowych rozgrywek na szczeblu Podokręgu Racibórz zwyciężając w finale Unię Racibórz 3:2.

Spotkanie w Krzyżanowicach zostało praktycznie rozstrzygnięte już w pierwszej części spotkania kiedy to w 17 minucie bramkę po asyście Emanuela Sarki zdobył strzałem z 15 metrów Paweł Marchewka, prowadzenie gości podwyższył w 34 minucie Eryk Krupa, który bramkarza rywali pokonał bezpośrednio z rzutu wolnego a przysłowiową kropkę nad i postawił Paweł Marchewka w 43 minucie wykańczając akcję Marcina Kowalskiego.

Wyniki I rundy Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej:

12.05.2021 Pniówek 74 Pawłowice – Ruch Chorzów 3:1

12.05.2021 LZS Krzyżanowice – MKS Myszków 0:3

12.05.2021 Szombierki Bytom – Rekord Bielsko – Biała 0:1

15.05.2021 Kuźnia Ustroń – Górnik II Zabrze

Wolny los: Unia Kalety, Orzeł Łękawica, ROW 1964 Rybnik, Unia Dąbrowa Górnicza

Kto będzie rywalem MKS Myszków w kolejnej rundzie? - tego dowiemy się po losowaniu par tego etapu rozgrywek, który odbędzie się 19.05.2021. Losowanie będzie można obserwować za pośrednictwem facebooka Śląskiego Związku Piłki Nożnej.