Aktualności

Wśród najlepszych strzelców spore zmiany

13/05/2022 17:21

Sporo się dzieje w klasyfikacjach najlepszych strzelców w rozgrywkach seniorskich. Od ostatnio publikowanego rankingu na czele klasyfikacji prawie w każdej lidze zaszły zmiany na czele klasyfikacji.


W Klasie Okręgowej zacięty bój o miana najlepszego strzelca rozgrywek walczą Tomasz Pasieka z KS Panki i Mariusz Figzał z Lotu Konopiska. Pierwszy z nich ma 27 bramek na swoim koncie a drugi o jedną bramkę mniej.

Mocno ku koronie najlepszego strzelca Klasy A, grupa I przybliżył się Maciej Malinowski z Lotnika Kościelec, który ma już 24 bramek i drugiego, Adriana Bodankę, który wiosną zdobywał bramki w każdym spotkaniu Kmicica Kruszyna wyprzedza o 8 bramek.

W zestawieniu Klasy A, grupa II nadal prowadzi Patryk Korzec, który w tej rundzie reprezentuje barwy Warty Kamieńskie Młyny, lidera lublinieckiej Klasy A. O jedną bramkę mniej zdobyli Piotr Nowakowski z rezerw MKS Myszków i Kamil Zasępa z Olimpii Huta Stara. 14 bramek na swoim koncie mają Dawid Szecówka z GKS Koziegłowy i Łukasz Krzyczmanik z Czarnych Starcza.

W rozgrywkach Klasy B, grupa I na pierwsze miejsce wysunął się Michał Wójcik. Zawodnik Pogoni Blachownia ma obecnie 16 bramek ale w najbliższej kolejce swojego bramkowego dorobku nie poprawi ponieważ Pogoń ma przymusową pauzę. Andrzej Karmazin, zawodnik już beniaminka rozgrywek Klasy A czyli Płomienia Lgota Mała ma 14 bramek.

W Klasie B, grupa II na prowadzeniu znajduje się zawodnik Lelovii Lelów, Mateusz Kapral z 21 trafieniami. Co ciekawe zawodnik ten dla swojego zespołu strzelał bramkę w każdym spotkaniu gdy Lelovia schodziła z boiska z przynajmniej jedną zdobytą bramką. Zawodnik Lelovii ma 5 bramek przewagi nad kolejnym w rankingu, Piotrem Czajkowskim z Orłów Kusięta i o 6 nad zawodnikiem Zielonych II Żarki, Bartłomiejej Klauza.

Kolejna szansa na podreperowanie konta strzeleckiego każdego z zawodników już w najbliższy weekend. Powodzenia.