Aktualności

GKS Unia Rędziny wygrywa Poltent Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa!!!

19/11/2022 16:56

GKS Unia Rędziny triumfuje w rozgrywkach Poltent Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa pokonując po serii rzutów karnych 5:4 Victorię Częstochowa. W regulaminowym czasie gry było 1:1 a spotkanie dostarczyło wielu emocji licznie zgromadzonym kibicom obu zespołów. Rędzinianie będą reprezentować Podokręg Częstochowa w rozgrywkach pucharowych na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Przed spotkaniem wszelkie statystyki wskazywały, że spotkanie zakończy się wynikiem nierozstrzygniętym. Od pierwszej minuty spotkania jednak ton rywalizacji nadawali gospodarze z Częstochowy i mimo, że stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji to jednak skuteczność tego dnia nie była ich mocną stroną. Na domiar złego tuż przed przerwą, w konsekwencji dwóch żółtych kartek boisko musiał opuścić Krystian Przybylski. Także zespół Unii już na początku spotkania stracił swojego najbardziej doświadczonego zawodnika, Mariusza Przybylskiego, który ze względu na uraz już w 3 minucie meczu zakończył zawody.

Druga część finału rozpoczęła się od wykorzystania zamieszania w polu karnym gdzie najlepiej odnalazł się Patryk Lach, który dał prowadzenie gościom. Wraz z upływem czasu spotkanie zrobiło się bardzo otwarte. Victoria dążyła do wyrównania, zapominając nieco o zabezpieczeniu tyłów co chcieli wykorzystać zawodnicy Unii jednakże kontrataki także nie przynosiły zmiany rezultatu. Dodatkowo w 88 minucie spotkania bezpośrednią czerwoną kartkę otrzymał Jakub Matyja. W końcówce regulaminowego czasu gry zespół Roberta Siudy zmarnował dwie doskonałe okazje aby zamknąć spotkanie. I gdy zdawało się, że doliczone 6 minut to tylko formalność już w pierwszej minucie dodatkowego czasu gry Marcin Kowalski po indywidualnej akcji dał wyrównanie Victorii.

W serii rzutów karnych jako pierwszy pomylił się bramkarz Victorii, Łukasz Bomba, którego intencje doskonale wyczuł Mateusz Margas. Bomba swój błąd naprawił w ostatniej kolejce rzutów karnych parując strzał Patryka Lacha na słupek. Dodatkowa kolejka rzutów karnych przyniosła ostateczne rozstrzygnięcie. Strzał Mateusza Woldana wybronił Margas a celne uderzenie Piotra Góralczyka wprawiło w ekstazę liczną grupę kibiców Unii Rędziny.

Tym samym Unia Rędziny w swojej 25 - letniej historii po raz pierwszy triumfuje w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa.

Pamiątkowe puchary dla pokonanych i zwycięzców wręczał Prezes Podokręgu Częstochowa Artur Szymczyk w asyście Przewodniczącej Komisji Rozgrywek, Katarzyny Kardynał, która przekazała vouchery dla pokonanych na kwotę 1 500,- oraz dla zwycięzców na kwotę 2 500,-

4:4 Patryk Lach (broni Łukasz Bomba)
4:4 Mateusz Woldan (broni Mateusz Margas)
4:5 Piotr Góralczyk
Składy:
Victoria Częstochowa: Łukasz Bomba, Karol Tomczyk (C), Eryk Krupa, Przemysław Wojtania, Fabian Słabosz (46' Mateusz Woldan), Adrian Krysik (78' Dawid Jargosz), Krystian Przybylski, Bartosz Kiełkowicz (60' Jakub Skupień), Paweł Juchnik (46' Marcin Kowalski), Oskar Mazerant (68' Jakub Kosin), Jakub Matyja; zawodnicy rezerwowi: Szymon Fyda, Natan Śpiewak
Trener: Norbert Mendrela
Unia Rędziny: Mateusz Margas, Piotr Andrzejewski (84' Daniel Radecki), Sebastian Dobosz (32' Bartosz Bąk), Piotr Góralczyk, Mikołaj Kempa, Szymon Kowalczyk (C), Miłosz Krupa (90' Kacper Michnicki), Patryk Lach, Mariusz Przybylski (3' Marcel Nurek), Marcel Przygodzki, Adrian Żabik; zawodnicy rezerwowi: Artur Kowalczyk, Sebastian Jachna, Radosław Płatek
Trener: Robert Siuda
Kartki:
Czerwone: Krystian Przybylski 43' (konsekwencja dwóch żółtych), Jakub Matyja 88' (obaj Victoria Częstochowa)
Żółte: Krystian Przybylski 28', Krystian Przybylski 43', Przemysław Wojtania 71' (Victoria Częstochowa) - Marcel Nurek 88', Artur Kowalczyk 88' (Unia Rędziny)