Podokręg

Podział na grupy w rozgrywkach młodzieżowych

6/08/2023 11:56

267 zespołów zostało zgłoszonych do rozgrywek młodzieżowych, które bedzie prowadzić Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Częstochowa. W rozgrywkach reprezentowanych będzie 85 klubów w tym także kluby z Podokręgu Lubliniec. Rozgrywki toczyć się będą w blisko 50 grupach rozgrywkowych. Czeka nas zatem emocjonująca jesień na piłkarskich boiskach a w rywalizacji będziemy mogli oglądać zespoły od juniorów aż po skrzatów.


Rozgrywki młodzieżowe rozpoczną się w grupach liczących 7 - 8 zespołów 25/26/27 sierpnia i trwać będa do 10/11/12 listopada. W grupach 5 i 6 zespołych sezon rozpocznie się 4/5 wrzesień. Wyjątek stanowią rozgrywki orlików, które w grupach 5 i 6 zespołych rozpoczną się już 25 sierpnia a związane jest to z rozpoczynającym się w listopadzie z sezonem halowym i rozgrywkami Halowej Ligi Futsalu.

W tym sezonie piłkarskim rozgrywki juniora starszego odbywać się będą w systemie jesień - wiosna. Pilotażowo zostały uruchomione rozgrywki żaków w systemie ligowym a także rozgrywki skrzatów, które będą odbywać się turniejowo ale w nieco innej formie aniżeli rozgrywki żaków. Jeżeli formuła rozgrywek skrzatów sprawdzi się, zostanie ona wdrożona także w rozgrywki turniejowe żaków.

Wkrótce będą systematycznie opracowywane terminarze grup młodzieżowych. Prosimy o wykazienie się cierpliwością i wyrozumiałością.