Podokręg

Ruszają Dni Talentów Śląskiej Akademii Piłkarskiej

15/08/2023 09:31

Z początkiem września rusza kolejna tura naborów zwana Dniami Talentów do Śląskiej Akademii Piłkarskiej. W tym sezonie projekt Śląskiej Akademii Piłkarskiej skierowany jest dla chłopców oraz dziewczynek z rocznika 2013 i młodszych. W Podokręgu Częstochowa Dni Talentów odbywać się będą 5 września w Miedźnie i 6 września w Rzerzęczycach.


Po Dniach Talentów w 15 lokalizacjach w 12 Podokręgach Śląskiego Związku Piłki Nożnej, będą prowadzone bezpłatne zajęcia dla chłopców i dziewczynek z rocznika 2013 i młodsi. W grudniu 2023 roku dla wybranej grupy zawodników ujętych w rankingu zostanie zorganizowane krótkie zgrupowanie. Podczas zgrupowania poznamy najlepiej rokujących młodych zawodników.

 

Dni Talentów w Podokręgu Częstochowa:

05.09.2023, godz. 17.00 – Miedźno, ul. Szkolna 5 – trener: Dawid Jankowski

06.09.2023, godz. 17.00 – Rzerzęczyce, ul. Skrzydlowska 96 – trener: Dominik Szczypior

 

W razie pytań dotyczących Dni Talentów w Podokręgach Śląskiego Związku Piłki Nożnej prosimy o kontakt z Trenerem Koordynatorem Śl. ZPN Damianem Galeja tel. +48 602 843 361 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub z naszymi Trenerami odpowiedzialnymi za Śląską Akademię Piłkarską - ŚLAP w lokalizacjach.

 

Czym jest Śląska Akademia Piłkarska - ŚLAP?

Pod okiem wykwalifikowanego sztabu szkoleniowego Śl. ZPN i zgodnie z najnowszymi trendami w szkoleniu młodzieży - na Stadionie Śląskim trenuje grupa około 60 zawodników z mniejszych ośrodków piłkarskich.

Zobaczcie koniecznie opinie uczestników projektu Śląskiej Akademii Piłkarskiej z pierwszego naboru z rocznika 2010. To najlepsza rekomendacja naszego projektu. Rodzice i młodzi piłkarze mówią zgodnie - strzał w 10-tkę i świetna szansa na rozwój! A wszystko zaczęło się od udziału w Dniach Talentów.

https://youtu.be/zfTZiIXYSL0

Pomysł Śląskiej Akademii Piłkarskiej zrodził się w głowie Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryka Kuli, który sam pochodzi z małej miejscowości Wola pod Pszczyną. Przez wiele lat pracy działacza piłkarskiego Wiceprezes PZPN obserwował młodych adeptów piłkarskiego rzemiosła, z których wielu nie miało szansy dostać się do klubów.

Ideą wyrównania szans piłkarzy z małych miejscowości udało się "zarazić" Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego, Prezesa Stadionu Śląskiego Jana

Widerę, Rektora Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach prof. dr hab. Grzegorza Jurasa, a także Prezesa Zarządu firmy FASING S.A. Zdzisława Bika.

Dzięki wsparciu tych instytucji i firmy możemy szkolić młodych piłkarzy. Po stronie rodziców jest co prawda dojazd na zajęcia na Stadion Śląski do Chorzowa, ale resztę pokrywa Śl. ZPN wraz z naszymi Partnerami i Sponsorami.

 

Do udziału w zajęciach danego rocznika Śląskiej Akademii Piłkarskiej zapraszamy maksymalnie 20-stu młodych zawodników, których wyłaniamy podczas Finałowych Dni Talentów i krótkiego zgrupowania.

 

- Mam nadzieję, że właśnie dzięki tej inicjatywie rośnie nowy Lewandowski, bo to obecnie najpopularniejszy polski piłkarz, albo przyszły Lubański, bo to nazwisko dziadkowie i rodzice obecnych dzieci także na pewno dobrze pamiętają – podkreśla Prezes Henryk Kula.

 

Projekt Śląskiej Akademii Piłkarskiej - ŚLAP jest dofinansowany z budżetu samorządu Województwa Śląskiego.

 

Kluby i trenerzy, którzy udostępnią zawodników do projektu będą mogli skorzystać z bezpłatnych, certyfikowanych szkoleń. Same kluby mogą liczyć na promocję na stronie internetowej Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Pamiętajmy, że marketing dziś jest bardzo ważnym czynnikiem rozwoju także małych klubów sportowych.