Podokręg

Finał Poltent Puchar Polski na szczeblu Podokręgu 18 października

5/10/2023 10:55

Finał Poltent Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa odbędzie się 18 października br. o godz. 15.30 na boisku przy ulicy Krakowskiej 80. W finale zmierzą się zespoły KOS Victoria 1922 Częstochowa oraz RKS Raków Częstochowa. Już dziś zapraszamy na to spotkanie wszystkich kibiców.


W obecnym sezonie w finale rozgrywek Poltent Puchar Polski zmierzą się ze sobą IV - ligowa KOS Victoria 1922 Częstochowa, ubiegło sezonowy finalista tych rozgrywek oraz III - ligowe rezerwy RKS Raków Częstochowa.

Częstochowskie zespoły łącznie w drodze do finału rozegrały 5 (!) spotkań. Victoria na etapie ćwierćfinału nie musiała nawet wychodzić na boikso aby zameldować się w kolejnej fazie rozgrywek. Rezerwy Rakowa w tej edycji pucharowych zmagań nie straciły jeszcze bramki.

Dzięki sponsorowi tytularnemu rozgrywek, firmie Poltent oraz Śląskiemu Związkowi Piłki Nożnej finaliści grają nie tylko o pamiątkowe puchary ale i także gratyfikacje finansowe. Zwycięzca rozgrywek Poltent Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa otrzyma voucher na kwotę 2 500,00 natomiast pokonany na kwotę 1 500,00. Zwycięzca rozgrywek będzie reprezentował Podokręg Częstochowa w rozgrywkach pucharowych na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej gdzie na zwycięzcę czeka voucher o wartości 40 000,00 a na finalistę voucher na kwotę 10 000,00.