Aktualności

KS Panki mistrzem jesieni w Klasie Okręgowej

16/11/2023 09:25
KS Panki mistrzem jesieni w Klasie Okręgowej fb KS Panki

Runda jesienna w rozgrywkach Klasy Okręgowej dobiegła końca. Liderem półmetka zmagań został KS Panki, który o 4 punkty wyprzedza Jedność Boronów i o 5 – Lotnika Kościelec. Ligową tabelę zamyka beniaminek z Kochcic.


KS Panki od lat jest zespołem z czołówki Klasy Okręgowej. Tą rundę, podopieczni Marcina Zalewskiego, mogą zaliczyć do udanych. Dlaczego nie bardzo udanych? Otóż, klub z Panek w ostatnich czterech ligowych kolejkach złapał zadyszkę albowiem zdobył w nich tylko trzy punkty a ligowej wygranej nie zasmakował od czterech kolejek. Na szczęście pankowskiej drużyny, grupa pościgowa końcówkę rundy także nie może zaliczyć do udanych i zamiast nadrabiać dystans to nawet go traciła.

Zespół z Panek w 15 spotkaniach zgromadził 33 „oczka”, wygrywając 10 razy, notując 3 remisy i ponosząc 2 porażki. W domowych spotkaniach KS Panki wygrały 5 razy i 2 razy remisowały. Z wyjazdów przywoziły wygrane z 5 spotkań, 1 remis i 2 przegrane.

Od lat najlepszym strzelcem zespołu jest Tomasz Pasieka. Nie inaczej jest w tym sezonie. Pasieka ma obecnie 19 zdobytych bramek i przewodzi klasyfikacji najlepszych strzelców Klasy Okręgowej, grupa II. Co warte podkreślenia, tyle bramek zespół z Panek strzelił w spotkaniach u siebie a w całej rundzie zdobył 33 bramki. Mistrz jesieni, w rundzie jesiennej tylko w jednym spotkaniu, z Liswartą Krzepice, nie zdobył bramki a wspomniany Pasieka zdobywał bramki w 11 na 15 spotkań. Na listę strzelców wpisało się ogółem 8 zawodników.

Za sukcesem zespołu z Panek stoi nie tylko super snajper Tomasz Pasieka ale i szczelna linia obrony. KS Panki to zespół, który w całej rundzie stracił najmniej bramek – zaledwie 13 (5 na swoim boisku i 8 na wyjazdach).

Zresztą, jak podkreśla trener zespołu, Marcin Zalewski, dysponuje on dość wyrównaną kadrą zawodników. Nikt w klubie nie wyznaczył celu w postaci awansu, taka sytuacja sama się urodziła i na wiosnę zespół będzie bronił swojej pozycji – podkreśla trener. Wśród głównych rywali do walki o awans, trener Zalewski upatruje rezerwy Skry a także zespoły z Krzepic, Żarek i Woźnik.

Piłkarska wiosna w Klasie Okręgowej zapowiada się pasjonująco. Przypomnijmy, że start wiosennych rozgrywek został wyznaczony na 16 marca 2024.