Aktualności

Symulacja awansów i spadków po rundzie jesiennej w rozgrywkach seniorskich

22/11/2023 11:48

Prezentujemy symulację awansów i spadków, o którą pokusił się administrator a jednocześnie prezes klubu LKS Jednośc Boronów, Pan Mirosław Żuk. Symulacja jest materiałem poglądowym jak będą wyglądać rozgrywki w sezonie 2024/2025. Nie zapominajmy, że wiele się może jeszcze w tej kwestii zmienić ponieważ kluby mają przed sobą rundę rewanżową.


Od nowego sezonu 2024/2025 nastąpi reorganizacja rozgrywek piłkarskich prowadzonych przez Śląski Związek Piłki Nożnej. Z obecnych dwóch grup IV ligi utworzona zostanie jedna, która przyjmie marketingową nazwę "Pierwsza Liga Śląska". Po zakończeniu obecnego sezonu zwycięzcy obydwóch grup IV ligi po raz ostatni rozegrają mecze barażowe o awans do III ligi. 

     Skład nowej 20-to zespołowej pierwszej ligi śląskiej na podstawie aktualnych tabel gdyby rozgrywki zakończyły się w dniu dzisiejszym wyglądał by następująco:


 

    Powstanie nowa klasa rozgrywkowa - V liga, pod nazwą marketingową "Druga Liga Śląska" składająca się z dwóch grup "północnej" i "południowej" Grupy według projektu mają liczyć po 16 zespołów, w skład których wejdą spadkowicze (zespoły z miejsc 11-16 obecnych dwóch grup IV ligi) oraz drużyny z miejsc 1-3 obecnych sześciu grup klas okręgowych przyporządkowanych do poszczególnych grup "drugiej ligi śląskiej" na podstawie położenia geograficznego. Ostatnie jedno wolne miejsca w obydwóch grupach uzupełnią drużyny, które po zakończeniu obecnego sezony zajmą miejsce 4. w klasach okręgowych ale tylko jedna drużyna z najlepszą średnią arytmetyczną z klas okręgowych Lubliniec - Częstochowa gr.I - Częstochowa gr.II awans do grupy "północnej" oraz drużyna z najlepszą średnią  z grup Racibórz-Rybnik - Bielsko-Biała oraz Skoczów-Żywiec awans do grupy "południowej".

Skład klasy okręgowej Lubliniec-Częstochowa:

 

 

źródło: www.jednoscboronow.futbolowo.pl