Podokręg

Wytyczne dla sędziów przed rozpoczynającą się rundą wiosenną

22/03/2024 15:04

W związku z rozpoczynającą się rundą wiosenną przypominamy sędziom o ich obowiązkach a także zasadach, którę będą obowiązywać podczas rundy wiosennej. Jednocześnie, w załączeniu przesyłamy wykaz klubów rozliczających się poprzez Śląski Związek Piłki Nożnej.


Każdy sędzia ma obowiązek odpowiednio wcześniej pojawić się na zawodach, powinien sprawdzić obecność opieki medycznej oraz licencje trenerskie, ich ważność oraz stwierdzić czy dany trener faktycznie jest na ławce rezerwowych.

Sędziowie są zobowiązani sprawdzić dokumenty tożsamości zawodników na boisku. Każdy sędzia powinien znać regulamin i zasady gry dla każdej kategorii rozgrywkowej.

W rundzie wiosennej w rozgrywkach I Ligi Okręgowej Orlik E1 sędziowie zobowiązani są wpisać rzeczywisty wynik spotkania. Rozgrywki te są jednocześnie rozgrywkami eliminacynymi do baraży o I oraz II Ligę Wojewódzką Młodzik D2 dlatego też chcemy aby miały one transparentny przebieg.

W pozostałych grupach rozgrywkowych orlik E1 oraz orlik E2 wynik wpisujemy 0:0 a rzeczywisty wynik wpisujemy w systemie Extanet w zakładce "inne".

Informacje są przesyłane także na maila Zarządu KSP, który powinien swoich członków poinformować o ewentualnych zmianach i wymaganiach biura Podokręgu Częstochowa i Komisji ds. Rozgrywek.