Aktualności

Zawalczą o awans do I Ligi Wojewódzkiej Młodzik D2

7/06/2024 15:41

KOS Victoria 1922 Częstochowa oraz RKS Raków Częstochowa to dwa czołowe zespoły I Ligi Okręgowej Orlika E1, które już w sobotę i niedzielę przystąpią o prawo gry w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej Młodzik D2 w sezonie 2024/2025.


Częstochowskie zespoły Victorii oraz Rakowa aby uzyskać prawo gry w kolejnym etapie rozgrywek musiały sprostać rywalizacji w rozgrywkach I Ligi Okręgowej Orlik E1 (rocznik 2013 i młodsi). Victoria w dziesięciu spotkaniach tylko raz zremisowała i odnotowała imponujący bilans bramkowy 125:17. Raków co prawda z boiska schodził dwukrotnie pokonanym ale z przewagą 5 punktów wywalczył przepustkę do walki o I Ligę Wojewódzką.

8 czerwca na obiekcie Niwka Sosnowiec odbędzie się pierwszy turniej półfinałowy w którym udział weźmie 6 zespołów, które systemem każdy z każdym rozegrają spotkania dające awans do turnieju finałowego eliminacji. W tym turnieju wystąpi zespół Victorii, który mierzył się będzie z KS 94 Rachowice, Zagłębiem Sosnowiec, GKS Gieksa Katowice, Rybakiem Ciasna oraz Juventus Academy Piekary Śląskie.

Natomiast 9 czerwca na Stadionie Miejskim w Lublińcu oglądać będziemy gospodarzy, Spartę Lubliniec, RKS Raków Częstochowa, UKS Ruch Radzionków, UKS Akademia 2012 Jaworzno, Górnik Zabrze oraz Rozwój Katowice.

Zespoły, które w poszczególnych turniejach półfinałowych zajmą miejsca 1-3 uzyskają awans do turniejów finałowych natomiast pozostałe zespoły zagwarantują sobie prawo gry w II Lidze Wojewódzkiej Młodzik D2 w sezonie 2024/2025.  W turnieju finałowym baraży zespoły z miejsc 1-3 uzyskają kwalifikację do gry w nowym sezonie w I Lidze Wojewódzkiej Młodzik D2. Pozostałe zespoły uzupełnią stawkę zespołów II Ligi Wojewódzkiej.

Półfinałowe spotkania odbędą się także w Cieszynie i Tychach.

Turnieje finałowe zostały zaplanowane na 15 czerwca na obiekcie w Kłomnicach oraz 16 czerwca w Raciborzu.