Aktualności

Regulaminy IV i V ligi oraz Klasy Okręgowej na sezon 2024/2025

11/06/2024 10:08

Od 1 lipca obowiązujący od wielu lat Regulamin Ramowy Rozgrywek w piłkę nożną przechodzi do lamusa.


Zamiast niego będą obowiązywały Przepisy w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną w Śląskim ZPN i Przepisy w sprawie statusu zawodników i zasad zmian przynależności klubowej w Śląskim ZPN. Ponadto każde rozgrywki będą miały swój regulamin szczegółowy. Zarząd Śląskiego ZPN podjął ostatnio m.in. uchwały w sprawie zatwierdzenia regulaminów IV i V ligi oraz Klasy Okręgowej.

 

W rozgrywkach seniorskich (od IV ligi w dół) i młodzieżowych (szczebel Śląskiego ZPN i Podokręgów) nie ma obowiązku załączania przy uprawnianiu zawodników deklaracji gry amatora. Należy złożyć tylko oświadczenie o zdeponowaniu deklaracji gry amatora w klubie, które będzie dotyczyło wszystkich zespołów.

Letnie okno transferowe dla zawodników do drużyn uczestniczących w rozgrywkach Klasy A, B i C oraz młodzieżowych męskich i kobiecych w Śląskim ZPN i Podokręgu będzie trwało od 1 lipca do 30 września.

W IV lidze kluby są zobowiązane do wystawiania w czasie trwania całego meczu co najmniej 2 zawodników młodzieżowych, natomiast w V lidze co najmniej 1 zawodnika młodzieżowego.

W Klasie Okręgowej i niższych ligach seniorskich zniesiono pauzy za żółte kartki. W związku z tym wzrosły minimalnie opłaty za kartki.

 

Oświadczenie o zdeponowaniu deklaracji gry amatora na sezon 2024/2025

 

Regulamin IV ligi:

Uchwała Nr 40/24/Z w sprawie zatwierdzenia Regulaminu rozgrywek o mistrzostwo IV ligi w sezonie 2024/2025
oraz zgoda dla zawodników 15-letnich

 

Regulamin V ligi:

Uchwała Nr 41/24/Z w sprawie zatwierdzenia Regulaminu rozgrywek o mistrzostwo V ligi w sezonie 2024/2025
oraz zgoda dla zawodników 15-letnich

 

Regulamin Klasy Okręgowej:

Uchwała Nr 42/24/Z w sprawie zatwierdzenia Regulaminu rozgrywek o mistrzostwo Klasy Okręgowej w sezonie 2024/2025
oraz zgoda dla zawodników 15-letnich

 

Regulamin Pucharu Polski:

Uchwała Nr 53/24/Z w sprawie zatwierdzenia Regulaminu rozgrywek w piłkę nożną o Puchar Polski na szczeblu Śląskiego ZPN w sezonie 2024/2025

 

Przepisy licencyjne dla IV i V ligi:

Uchwała Nr 54/24/Z w sprawie zmian w Przepisach licencyjnych dla klubów IV i V ligi Śląskiego Związku Piłki Nożnej na sezon 2024/2025 i następne

 

Przepisy licencyjne dla Klasy Okręgowej i niższych klas:

Uchwała Nr 32/24/Z w sprawie zatwierdzenia przepisów licencyjnych dla klubów IV ligi i klas niższych Śląskiego Związku Piłki Nożnej (Klasa Okręgowa i niższe)

 

Przepisy w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną w Śląskim ZPN:

Uchwała Nr 55/24/Z w sprawie zmian w Przepisach w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną w Śląskim ZPN

 

Przepisy w sprawie statusu zawodników i zasad zmian przynależności klubowej w Śląskim ZPN:

Uchwała Nr 34/24/Z w sprawie zatwierdzenia przepisów dot. statusu zawodników i zasad zmian przynależności klubowej w Śląskim ZPN

 

Tabela opłat:

Uchwała Nr 57/24/Z w sprawie zatwierdzenia tabeli opłat związanych z uczestnictwem klubów w rozgrywkach piłki nożnej obowiązującej w Śląskim Związku Piłki Nożnej