Dane podstawowe KS Płomień Lgota Mała:
Adres boiska:
- Główna 20 42-282 Lgota Mała
Adres korespondencyjny:
- Główna 103 42-282 Lgota Mała
Adres e – mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Aktualny kontakt telefoniczny z przedstawicielami klubu:
Knaś Łukasz 790-819-756
Poziom rozgrywkowy pierwszego zespołu:
B klasa grupa I
Ilość zespołów młodzieżowych zgłoszonych do rozgrywek w sezonie 2019/2020:
Żak - jedna drużyna
Orlik - jedna drużyna
Barwy:
czerwono - żółte
Data założenia:
1995 r.
Strona internetowa:
www.facebook.com/PlomienLgotaMala
Stadion
- Główna 20 42-282 Lgota Mała
Wymiary boiska głównego:
90x60
Wymiary boiska rezerwowego:
85x56
Oświetlenie:
Nie
Pojemność:
150 osób
Prezes (od kiedy):
Knaś Łukasz (od 2020 r. - aktualnie)
Maj Grzegorz (od 2012 r. do 2020r.)
Klekot Joanna (od 2008 r. do 2012r.)
Maj Tomasz (od 2003 r. do 2005 r.)
Niedźwiedzki Radosław (od 1998 r. do 2003 r.)
Koćwin Janusz (od 1995 r. do 1998 r.)
Trenerzy (od kiedy):
Tkaczyk Rafał (od 07.2019 r. - aktualnie)
Ciecierski Łukasz ( od 04.2018 r. do 03.2019r.)
Luka Gojević (od 03.2008 do 09.2008r.)
Maj Grzegorz (od 1995 r. do 2003 r.; od 2008 r. do 2010 r. oraz od 2010 r. do 2020r.)
Drużyny młodzieżowe:
Renszmid Konrad (od 2014 r. - aktualnie)
- Jak wygląda sytuacja w klubie w okresie epidemii?
Treningi drużyny seniorów jak i w grupach młodzieżowych zostały zawieszone do odwołania.
Od początku przymusowej przerwy zawodnicy starają się trenować indywidualnie, a swoimi wynikami dzielą się na stworzonej internetowej grupie. Ponadto w wolnym czasie staramy się przeprowadzać niezbędne zabiegi pielęgnacyjne na boisku m.in. wertykulację trawnika czy nawożenie oraz zabiegi konserwujące jak malowanie bramek. Każdy z działaczy ma przypisane zadanie i wykonuje je bezpiecznie w domowym zaciszu.
- Jak wyobrażacie sobie dalsze rozgrywki w tym trudnym czasie? Macie swoją koncepcję dotyczącą ich zakończenia?
Niestety najbardziej prawdopodobny jest dla nas najgorszy scenariusz związany z odwołaniem rozgrywek rundy wiosennej. Przed rozpoczęciem sezonu każda z drużyn podjęła odpowiednie kroki w walce o utrzymanie czy awans. My także chcieliśmy udowodnić, że zasługujemy na więcej niż tylko 6. miejsce w tabeli. Naszym zdaniem najbardziej sprawiedliwy jest wariant, w którym sezon byłby anulowany.
- Jak wyglądał okres przygotowawczy pierwszego zespołu? Jesteście z niego zadowoleni?
Okres przygotowawczy przepracowaliśmy rzetelnie, czego potwierdzeniem były wyniki w rozegranych sparingach. Przed wybuchem pandemii, nasza drużyna zdążyła rozegrać cztery sparingi (trzy z drużynami z A klasy oraz jeden z drużyną z ligi okręgowej). Zwycięstwa odnieśliśmy z drużynami z Czarnego Lasu (3:2) oraz Rzerzęczycami (1:3).
Jeśli chodzi o porażki, to jako KS Płomień ulegliśmy znacznie wyżej notowanym drużynom przegrywając 3:2 z Naprzód Ostrowy oraz 3:0 ze Stradomiem Częstochowa. W każdym z zagranych meczy widać było duże zaangażowanie oraz walkę.
W okresie przygotowawczym udało Nam się pozyskać dwóch zawodników, którzy znacznie wzmocniliby naszą drużynę w rundzie wiosennej: bramkarz Marcin Marek oraz środkowy pomocnik Bartłomiej Małolepszy.
- Jakie są plany na przyszłość w działalności klubu patrząc od perspektywy sportowej i organizacyjnej? Co jest największym kłopotem w działalności klubu?
Będąc małym klubem powinniśmy skupić się na tym co dzieje się aktualnie. Nie zmienia to faktu, iż mamy kilka pomysłów na przyszłość. Z pewnością cały czas chcemy rozwijać działalność klubu poprzez prowadzenie grup młodzieżowych. Systematycznie śledzimy ogłaszane konkursy, w których moglibyśmy uczestniczyć. Jeśli pojawia się szansa, przykładamy się do tego by mieć możliwość rozwoju. Pokazujemy, iż dzięki zaangażowaniu, a także determinacji, jesteśmy w stanie unowocześnić bazę sportową oraz doskonalić swoje umiejętności. W najbliższym czasie planem, który chcielibyśmy zrealizować jest zakup trybun oraz wyposażenia do posiadanych kontenerów.
Naszym największym kłopotem jest brak dostatecznych funduszy na realizacje planów oraz kłopoty z pozyskaniem sponsorów. Staramy się sprostać tym przeciwnościom wykorzystując możliwości udziału w różnych konkursach oraz wykonywanie jak największej ilości prac w własnym zakresie.
- Jak wygląda szkolenie młodzieży w klubie?
Do czasu zaostrzenia restrykcji i obostrzeń związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 prowadziliśmy treningi dla dzieci z roczników 2009-2014. Zajęcia prowadzone przez Konrada Renszmida cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród najmniejszych mieszkańców naszej miejscowości. Do rozgrywek zgłosiliśmy 2 drużyny: żaków i orlików. We wcześniejszych latach prowadziliśmy drużynę trampkarzy starszych, a także juniorów. W sezonie 2014/2015 drużyna trampkarzy grając w okręgowej lidze zajęła 4. pozycję w rundzie jesiennej oraz 3. miejsce w rundzie wiosennej.
- Proszę nam przybliżyć pokrótce dzieje klubu.
Pierwszym prezesem klubu Płomień Lgota Mała był Janusz Koćwin, który zajmował się drużyną w latach 1995 - 1998. Swoim ogromnym zaangażowaniem przejawiającym się wszelkimi działaniami na rzecz klubu sprawił, że dla niego piłka nożna była czymś więcej niż tylko pasją. Jako prezes dołożył wszelkich starań, aby „Płomień” mógł zaistnieć. Klub nigdy mu tego nie zapomni. (Zginął w wypadku 16 marca 1998 roku).
Następnym prezesem klubu, w 1998 r. został Radosław Niedźwiedzki. Był bardzo oddany naszemu stowarzyszeniu. Można było mówić kolokwialnie, że „wskoczyłby za klubem w ogień”. W 2003 r. musiał zrezygnować z funkcji prezesa zarządu z powodu choroby. Przegrał walkę z nowotworem i zmarł 21.12.2004 roku.
Po panu Radosławie Niedźwiedzkim przyszła kolej objęcia stanowiska prezesa zarządu na Tomasza Maja. Pan Tomasz od 2003 r. stał na czele klubu i jednocześnie aktywnie wspierał zawodników na murawie. Pomimo, że powierzoną funkcję wykonywał nienagannie, niechęć zawodników po podłamaniu z braku awansu do wyższej klasy rozgrywkowej (Klasa „A”) spowodowała, że klub został zawieszony w 2005 r.
W 2008 roku klub ponownie zaczął czynnie funkcjonować. Jego prezesem została Joanna Klekot, która angażowała się w "życie" klubu całym sercem.
W 2012 r. całkowicie został zmieniony skład zarządu. Prezesem został Grzegorz Maj, zastępcą prezesa został Konrad Renszmid, a skarbnikiem Albert Koćwin.
W 2016 r. doszło do wyborów nowego zarządu, w którym stanowisko prezesa na kolejną kadencje objął Grzegorz Maj, jego zastępcą pozostał Konrad Renszmid. Zmiany zaszły natomiast na stanowiskach sekretarza i skarbnika klubu. Roli sekretarza podjął się Łukasz Knaś, a stanowisko skarbnika przejął Piotr Wasiel.
Po dwóch kadencjach w 2020 r. z funkcji prezesa zrezygnował Grzegorz Maj. Zastąpił go związany od lat z klubem Łukasz Knaś. Jego zastępcą został Tomasz Porada, a sekretarzem został wybrany Konrad Renszmid.
Osiągnięcia klubowe:
- Trzykrotny zdobywca I Miejsca Pucharu Wójta Gminy Kruszyna,
- Dwukrotny zdobywca II Miejsca Pucharu Wójta Gminy Kruszyna,
- III miejsce w sezonie 2002/2003 (Klasa "B") (2003),
- III miejsce w Powiatowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej (2011),
- Dwukrotny zdobywca I Miejsca w Powiatowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej (2012, 2013),
- I miejsce o Puchar Wójta Gminy Kruszyna w Bogusławicach (2012),
- II miejsce o Puchar Wójta Gminy Kruszyna w Bogusławicach (2013),
- III miejsce w sezonie 2012/2013 (Klasa "B").
Ponadto możemy pochwalić się zawodnikami, którzy ,,przygodę” z piłką nożną rozpoczynali w naszym małym klubie, a w swojej dalszej piłkarskiej karierze występowali lub aktualnie występują w rozgrywkach od 2. ligi do klasy okręgowej.
- W każdym klubie są osoby bez których jego funkcjonowania nie wyobrażamy sobie. Kto to jest i jakie pełni funkcję?
W klubie jest wiele osób, które można byłoby wyróżnić. Jednak bezapelacyjnie osobą, która najbardziej na to zasługuje jest Grzegorz Maj. Człowiek, który dzięki swojej ciężkiej pracy oraz zaangażowaniu przyczynił się do wielu pozytywnych zmian nie tylko w klubie, ale także na boisku. W niektórych okresach jego prezesury pełnił jednocześnie funkcję prezesa, trenera oraz osoby odpowiedzialnej za przygotowanie i pielęgnację boiska. Na boisku spędził wiele godzin trudu, którego efekty widoczne są na poniższych zdjęciach. Śmiało można dodać, że gdyby nie Pan Grzegorz oraz zainteresowanie kilku innych osób, najprawdopodobniej Klub "Płomień" z Lgoty Małej zniknąłby z piłkarskiej mapy Polski.