Podokręg

Częstochowscy sędziowie zagrają o medale Mistrzostw Śląska Sędziów!

12/02/2021 12:08
Częstochowscy sędziowie przed spotkaniem z KSP Tychy Częstochowscy sędziowie przed spotkaniem z KSP Tychy

Mistrzostwa Śląska Sędziów w tym roku mają nieco inną formułę, niż było to dotychczas. Częstochowscy arbitrzy, którzy w ubiegłym roku zostali Wicemistrzami Śląska zmierzyli się z sędziami reprezentującymi Podokręg Tychy. Mecz, którego stawką był awans do turnieju finałowego, odbył się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Zabrzu.


Od początku spotkania widać było znaczną przewagę po stronie sędziów reprezentujących nasz Podokręg, którzy po kilkudziesięciu sekundach prowadzili już 3:0. Na palcach jednej ręki można byłoby policzyć sytuacje, w których do bramki strzeżonej przez Andrzeja Prokopa próbowali przedostać się rozjemcy z Tychów.  W tym dniu niezwykłą skutecznością popisał się Cezary Tomziński, który do bramki rywali trafiał aż 7 razy. Dwa gole dołożył Oskar Sikora, a po jednym strzelili: Piotr Purgal, Szymon Wroński oraz Mikołaj Barczyk.
Sędziowie z Tychów tylko jeden raz potrafili znaleźć sposób, aby pokonać najlepszego bramkarza ubiegłorocznych Mistrzostw. Andrzej Prokop musiał sięgnąć po piłkę do bramki po strzale z rzutu karnego.
Tym sposobem Sędziowie reprezentujący Podokręg Częstochowa awansowali do turnieju finałowego, w którym zmierzą się cztery najlepsze zespoły. W tym gronie są już rozjemcy z Katowic, Rybnika, nasi reprezentanci oraz któraś z drużyn z pary: KS Bielsko-Biała - KS Sosnowiec.
Turniej odbędzie się 28 lutego w Hali Widowiskowo-Sportowej w Zabrzu.

Naszym reprezentantom życzymy przynajmniej powtórzenia wyniku z ubiegłego roku.

Drużyna Kolegium Sędziów Podokręgu Częstochowa wystąpiła w składzie:

Prokop Andrzej - Purgal Piotr, Barański Tomasz, Klimas Michał, Sikora Oskar, Tomziński Cezary oraz Nowiński Rafał, Podkarczemny Jacek, Prauza Dariusz
Barczyk Mikołaj, Wroński Szymon, Toborek Michał

Trener: Barański Tomasz
Kierownik: Stępień Jacek
Przewodniczący: Kowalczyk Robert

Gratulujemy wygranej i życzymy sukcesu w turnieju finałowym. Trzymamy kciuki!

Źródło: własne / Kolegium Sędziów Częstochowa