Podokręg

Najskuteczniejsi w rozgrywkach seniorskich - wystąp!

13/10/2021 15:39

Za nami kolejna seria spotkań w rozgrywkach seniorskich. W rozgrywkach Klasy Okręgowej oraz Klasy A na czele klasyfikacji najskuteczniejszych bez zmian jeśli chodzi o nazwiska natomiast w Klasie B do prowadzących w zestawieniu dołączyli kolejni. Walka o tytuł najlepszego strzelca a może zmianę barwa klubowych i sportowy awans trwa w najlepsze!


W "Okręgówce" na czele zestawienia nadal Pasieka a tuż za nim Figzał. Obaj zawodnicy w minionej kolejce zdobywali dla swoich zespołów bramkia ale i obaj z boiska schodzili w odmiennych nastrojach. Na trzecie miejsce w klasyfikacji wskoczył Marcin Kowalski z Victorii Częstochowa, który w pojedynku z beniaminkiem z Babienicy dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i ma obecnie 9 trafień po dziesięciu kolejkach.

W Klasie A, grupa I listę strzelców otwiera Maciej Malinowski. 7 trafień, czyli o dwa mniej od lidera ma Miłosz Bielecki i Adrian Bodanka, który po ostatniej kolejce wzbogacił się o dwie bramki.

Łukasza Krzyczmanika, lidera strzelców Klasy A, grupa II, mimo, że jego zespół nie grał nie zdołał nikt wyprzedzić. Drugi w klasyfikacji, Błażej Radler nie zdobył bramki ale pod względem ilości bramek dołączył do zawodnika Piast Przyrów, Piotr Nowakowski z rezerw MKS Myszków.

Swój dorobek strzelecki poprawili liderzy strzelców w rozgrywkach Klasy B, grupa I, zawodnicy lidera rozgrywek Płomienia Lgota Mała, Andrzej Karmazin oraz Artur Domagała. Dwie bramki zdobyte w pojedynku z Wartą Pławno przez Oskara Witkowskiego ze Świtu Borowno pozwoliły mu z 6 trafieniami przesunąć się na trzecie miejsce w zestawieniu tych rozgrywek.

Na potęgę bramki zdobywają zawodnicy z czołównki strzelców w Klasie B, grupa II. Obecnie jest trzech liderów. Piotr Czajkowski z Orłów Kusięta, Bartłomiej Klauza z rezerw Zielonych Żarki oraz Jakub Dura z Dąbrowianki, który w minionej kolejce strzelił aż 4 bramki zespołowi z Kotowic a w ostatnich dwóch kolejkach wpisywał się do protokołu meczowego aż 7 razy. Wszyscy wyminieni wyżej zawodnicy mają w sumie strzelonych 27 bramek.

Szansa na podreperowanie liczby zdobytych bramek już w najbliższy weekend. Warto przychodzić na lokalne boisku bo dzieje się na nich więcej niż w telewizyjnej Lidze Mistrzów!