Podokręg

Najskuteczniejsi w rozgrywkach seniorskich

19/10/2021 14:46

Unormowała się sytuacja wśród najlepszych strzelców w rozgrywkach seniorskich Podokręgu Częstochowa a najkrócej mówiąc - ci co maja strzelać - strzelają, a ci co mają bronić bronią a czasem nie. Wiadomym przecież jest, że w piłce nożnej najważniejsze są bramki a kto ich strzeli więcej ten wygrywa.


Wśród najlepszych strzelców Klasy Okregowej do Tomasza Pasieki (KS Panki) dołączył Mariusz Figzał (Lot Konopiska), który jednak w następnej kolejce nie zagra ze względu na nadmiar żółtych kartek. Za plecami liderów za wiele się nie zmieniło, trzeci jest Marcin Kowalski z Victorii Częstochowa. Do "10" wskoczył Bartosz Glińśki z Zielonych Żarek, który w pojedynku z Jednością Boronów zdobył 6 bramkę w sezonie.

W rozgrywkach Klasy A, grupa I miniony weekend obfitował w sporą ilość bramek. Solidarnie po dwa trafienia zaliczyła czołowa trójka zestawienia: Maciej Malinowski (Lotnik Kościelec), Miłosz Bielecki (Błękitni Libidza) oraz Bartłomiej Piłatowski (Liswarta Popów). Mają oni odpowiednio 11, 9, i 8 bramek. Trzecie miejsce w zestawieniu wraz z Piłatowskim okupuje Adrian Bodanka z Kmicica Kruszyna.

W grupie II Klasy A do prowadzącego Łukasza Krzyczmanika dołączył Piotr Nowakowski z rezerw MKS Myszków. Obaj zawodnicy mają po 8 goli. 7 bramek w tym sezonie zdobyli: Błażej Radler, który w ostatnim czasie jednak nie zdobywa kolejnych trafień oraz Kamil Sztymala, także z Piasta Przyrów i Patryk Korzec z Czarnych Starcza.

Niecodzienna sytuacja jest na czele klasyfikacji najlepszych strzelców w rozgrywkach Klasy B, grupa I. Cztery czołowe lokaty okupują zawodnicy jednego zespołu, Płomienia Lgota Mała. Pierwszy jest andrzej Karmazin, który w spotkaniu ze Świtem zdobył dwie bramki i ma ich 12 w dorobku, drugi jest Artur Domagała, który w ostatnim ligowym spotkaniu strzelił "tylko" jedną bramkę a trzeci jest Piotr Szymczyk, który ma 8 bramek w tej rundzie a w meczu ze Świtem zaliczył trzy trafienia. Na czwartym miejscu plasuje się Adam Ratkowski, który dzieli tą pozycję z Oskarem Witkowskim (Świt Borowno) i Karolem Gałusem (Junior Szarlejka). Wszyscy mają w dorobku 6 bramek.

Piotr Czajkowski przed VIII kolejką współliderował w klasyfikacji strzelców Klasy B, grupa II ale ten stan rzeczy zmienił się ponieważ w ostatnim pojedynku Orłów Kusięta ze Startem Soborzyce poprawił swój licznik strzelonych bramek o 3 i obecnie ma ich 12. Tuż za Czajkowskim jest Mateusz Kapral z Lelovii Lelów, który w ostatnim pojedynku Lelovii Lelów z rezerwami Sparty Szczekociny także trzykrotnie wpisał się do protokołu sędziowskiego i dzięki temu ma 11 trafień w sezonie. Jednego gola w minionej kolejce zdobył Jakub Dura z Dąbrowianki, który w zestawieniu najsuteczniejszych zajmuje trzecie miejsce.