Podokręg

Klasyfikacja najskuteczniejszych strzelców rozgrywek seniorskich

27/10/2021 10:12

Powolutku poznajemy rozstrzygnięcia rundy jesiennej. W pierwszej części rozgrywek swoje zmagania zakończyła Klasa B, grupa II a tytuł mistrza jesieni przypadł Dąbrowiance Dąbrowa Zielona. Przed nami zaległe spotkanie w rozgrywkach Klasy B, grupa I i ostatnia kolejka w rozgrywkach Klasy A, grupa I. Kibice ponownie mogli cieszyć się ze sporej ilości bramek zdobytej w minionych kolejkach. Zapraszamy do analizy zestawień najlepszych strzelców w poszczególnych rozgrywkach seniorskich.


W minionej kolejce rozgrywek Klasy Okręgowej swojego dorobku bramkowego nie poprawili liderzy zestawienia. Tomasz Pasieka nie zdołał pokonać bramkarza MLKS Woźniki a Mariusz Figzał miał prymusową przerwę pauzując za nadmiar kartek. Dla przypomnienia, obaj zawodnicy mają po 12 bramek. Nie próżnowała jednak grupa pościgowa, która zdobywała bramki w XII kolejce. Dziewiąte bramki w sezonie zdobyli: Marcin Kowalski z Victorii Częstochowa, Maciej Wolski ze Znicza Kłobuck, Dominik Wawrzyniak z Amatora Golce oraz Jakub Koza z KS Panki.

W Klasie A, grupa I na czele klasyfikacji najlepszych strzelców umocnił się Maciej Malinowski z zespołu lidera rozgrywek, Lotnika Kościelec i ma już 14 trafień w swoim dorobku. Nie mniej skuteczny, 11 bramek, ma Bartłomiej Piłatowski, który podobnie jak lider w minionej kolejce zdobył 3 bramki dla Liswarty Popów w pojedynku z Gromem Cykarzew. Trzeci w klasyfikacji jest grający trener Błękitnych Libidza, Miłosz Bielecki, który dołożył jedno trafienie w X serii spotkań.

W rozgrywkach Klasy A, grupa II Łukasz Krzyczmanik po czterech spotkaniach bez bramki zdobył swoją 9 bramkę w rozgrywkach ale nie pozwoliło mu to na obronę fotela lidera ponieważ skuteczniejszy w spotkaniu z rezerwami MKS Myszków był jego klubowy kolega, Patryk Korzec, który zdobywając 3 bramki ma ich na swoim koncie 10 i przejął przewodnictwo w klasyfikacji najlepszych strzelców w grupie II. Trzeci stopień podium dzielą Piotr Nowakowski (MKS II Myszków) oraz Kamil Zasępa, który w meczu na szczycie z Piastem Przyrów co prawda zdobył trzy bramki ale tylko dwie dla swojego zespołu Olimpia Huta Stara a jedną dla rywali po strzale samobójczym.

W rozgrywkach Klasy B, grupa I podium podzielili między siebie zawodnicy mistrza jesieni rozgrywek, Płomienia Lgota Mała. Liderem klasyfikacji jest Andrzej Karmazin, który ma 12 bramek, za jego plecami jest Piotr Szymczak z 11 bramkami a trzeci Artur Domagała, który ma 10 bramek w dorobku.

W fotelu liderów klasyfikacji strzelców w rozgrywkach Klasy B, grupa II po rundzie jesiennej zasiada dwóch zawodników: Piotr Czajkowski z Orłów Kusięta i Mateusz Kapral z Lelovii Lelów, którzy zdobyli po 12 bramek. Tuż za plecami liderów znajduje się Jakub Dura z Dąbrowianki mając 11 bramek w dorobku.