Podokręg

Akademia Sportowa Lubliniec lepsza w barażu od UKS MOSiR Myszków

8/11/2021 13:51
Akademia Sportowa Lubliniec Akademia Sportowa Lubliniec nadesłał Pan Paweł Kowolik

Rozgrywki III Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy oraz Młodzików w Podokręgu Częstochowa w rundzie jesiennej toczą się w dwóch podgrupach. Spowodowane jest to kilkoma kwestiami: dużą ilością zespołów chcących rywalizować na tym poziomie albo też małą ilością zespołów aby utworzyć sensowne rozgrywki czy to w rywalizacji na szczeblu III Ligi Wojewódzkiej bądź Ligi Okręgowej. Dlatego też spotkanie barażowe zwycięzców poszczególnych podgrup decyduje, który zespół w rundzie wiosennej będzie rywalizował w wyższej klasie rozgrywkowej.


W rozgrywkach III Ligi Wojewódzkiej Trampkarz C2 w zmaganiach podgrupy A zwyciężyła Akademia Sportowa Lubliniec, która odniosła komplet zwycięstw. W podgrupie B rywalizację wygrał UKS MOSiR Myszków ponosząc tylko jedną przegraną.

W barażowej rywalizacji, która odbyła się na obiekcie miejskim w Lublińcu więcej piłkarskich argumentów miał miejscowy zespół. W pierwszej części spotkania podopieczni Aleksandra Grucy dwukrotnie umieścili piłkę w bramce rywali. Pierwsza bramka padła w 17 minucie, kiedy to fenomenalnym uderzeniem popisał się Tobiasz Gadecki ale zespół Akademii Sportowej szansę na zdobycie bramki miał chwilę wcześniej kiedy to jeden z miejscowych zawodników nie wykorzystał rzutu karnego obronionego przez bramkarza UKS MOSiR, Kacpra Lip. Drugą bramę zdobył Bartosz Jerominek.

Zespół z Lublińca w drugiej odsłonie spotkania podwyższył swoje prowadzenie. W 46 minucie Marcel Kubat wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. W 65 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Bartosz Jarominek a przysłowiową kropkę na d "i" postawił kilkanaście sekund później Franciszek Kraska.

Trzeba przyznać, że rywalizacja zakończyła się zasłużoną wygraną zespołu z Lublińca, który miał więcej argumentów piłkarskich i doświadczenia zdobytego we wcześniejszej rywalizacji na poziomie II Ligi Wojewódzkiej.

Zwycięzcą gratulujemy bo wygrane cieszą i budują a przegranym życzymy jak najszybszego wyciągnięcia wniosków z przegranej. Obu zespołom życzymy powodzenia w wiosennej rywalizacji.

Szczegóły spotkania: https://www2.laczynaspilka.pl/rozgrywki/mecz/akademia-sportowa-lubliniec,mosir-myszkow,3155518.html