Podokręg

Klasyfikacja strzelców w rozgrywkach seniorskich

10/11/2021 19:44

Finiszuje runda jesienna sezonu 2021/2022. W rozgrywkach seniorskich intensywny, długi weekend czeka zespoły Klasy Okręgowej, które rozegrają kolejki w świąteczny czwartek oraz w niedzielę. Ostatnia ligowa kolejka tej jesieni rozegrana zostanie w Klasie A, grupa II. Ostatnie spotkania rozegrają także zespoły występujące w rozgrywkach młodzieżowych. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi zestawieniami klasyfikacji strzelców.


Na czele zestawienia w rozgrywkach Klasy Okręgowej umocnił się Mariusz Figzał, który w minionej kolejce wpisał się dwukrotnie na listę strzelców w pojedynku z Orłem Psary Babienica. Figzał, reprezentujący barwy Lotu Konopiska ma na swoim koncie 16 bramek. Drugi w zestawieniu, Tomasz Pasieka ma 12 bramek a trzeci Marcin Kowalski z Victorii Częstochowa zdobywając jedną z pięciu bramek swojego zespołu obecnie legitymuje się 11 trafieniami w rozgrywkach. Do "10" wskoczył Patryk Chajduś z Amatora Golce mający na koncie 8 bramek.

Niewiele zmieniło się na czele klasyfikacji strzelców w rozgrywkach Klasy A, grupa I po rozegranych zaległych spotkaniach. Królem strzelców półmetka rozgrywek został Maciej Malinowski z zespołu lidera rozgrywek, Lotnika Kościelec mający na swoim koncie 15 bramek. Trzy trafienia traci do niego ubiegłosezonowy król strzelców tych rozgrywek, Bartłomiej Piłatowski. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie zawodnik Liswarty Popów zdobył 24 bramki. Jedenaste trafienie zanotował w zaległym spotkaniu z Okszą Łobodno, Miłosz Bielecki z Błękitnych Libidza. Co ciekawe, do czołówki zestawienia dołączył Wojciech Łebek, który do zespołu Okszy Łobodno dołączył w trakcie trwania rozgrywek i ma już 7 bramek na swoim koncie.

W rywalizacji Klasy A, grupa II do rozegrania i do zakończenia rundy jesiennej została jedna kolejka. Prowadzący w zestawieniu najskuteczniejszych, Patryk Korzec z Czarnych Starcza w pojedynku z Orkanem Rzerzęczyce powiększył swój dorobek bramkowy o dwie i ma ich obecnie 14. Na drugie miejsce w klasyfikacji awans zanotował Kamil Zasępa (Olimpia Huta Stara), którego dwie bramki dały jego zespołowi wygraną nad Sokołem Olsztyn. Zawodnik lidera rozgrywek ma obecnie 11 strzelonych bramek. Do czołówki zestawienia awansował, Karol Hasikowski, którego hattrick dał wygraną Piastą Przyrów nad Pilicą Koniecpol.