Podokręg

Poznaliśmy kolejnych finalistów turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

13/12/2021 09:46
Zwycięzki zespół z Panek. Zwycięzki zespół z Panek. fb KS Panki

W minioną środę, tj. 8 grudnia br. w Pankach odbyły się dwa turnieje finałowe na szczeblu powiatu kłobuckiego "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". W rywalizacji dziewczynek w kategorii wiekowej U-12 przepustkę do finału wojewódzkiego wywalczyły reprezentanki Zespołu Szkół im. St. Ligonia w Truskolasach natomiast w tej samej kategorii wiekowej wśró chłopców najlepszym zespołęm okazała się reprezntacja Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Pankach.


Wśród dziewcząt do rywalizacji przystąpiły dwa zespoły: Zespół Szkół im. St. Ligonia w Truskolasach oraz Gminny Zespół Szkolno Przedzkolny nr 5 w Zawadach. Po zaciętej rywalizacji zwycięstwo, 2:1 przypadło zespołowi z Truskolasów. Rywalizację dziewczyn z trybun oglądał nestor piłki kobiecej w regionie częstochowskim, Włodzimierz Seifryd, który ufundował także dla każej z drużyn pamiątkowe piłki.

Po rywalizacji dziewczyn rozpoczął się turniej chłopców z udziałem sześciu zespołów. Z kompletem wygranych turniej zakończyła Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Pankach pod opieką Roberta Hyry. Drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Ostrowach nad Okszą, której opiekunek był Dariusz Bednarski. W drabince turniejowej tak się złożyło, że wyżej wymienione zespoły zmierzyły się w ostatnim turniejowym spotkaniu. Lepsi w tej rywalizacji okazali się gospodarze turnieju, zwyciężając 1:0. Trzecie miejsce przypadło "czarnemu koniowi" rywalizacji, zespołowi Gminnego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2 w Wąsoszu Górnym z charyzmatycznym opiekunem, Michałem Leśnikowskim. Czwarte miejsce wywalczyli reprezentacji Zespołu Szkół im. St. Ligownia w Truskolasach a piąte Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Opatowie. Turniejowe zestawienie zamknął zespół Gminnego Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 5 w Zawadach.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy a uczestniczący w turnieju zawodnicy i zawodniczki pamiątkowe medale.