Podokręg

Warsztaty szkoleniowe w Podokręgu Częstochowa za nami!

20/12/2021 22:50
Na pierwszym planie trener edukator PZPN, Tomasz Musiał Na pierwszym planie trener edukator PZPN, Tomasz Musiał Grzegorz Kemuś

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska trenerskiego, głównie z regionu częstochowskiego, z inicjatywy Podokręgu Częstochowa w dn. 18 grudnia br. w Pankach odbyły się warsztaty szkoleniowe z aspektów rozumienia gry na przykładzie Śląskiej Akademii Piłkarskiej.


Pomimo, początkowo dużego zainteresowania i szybkiego zapełnienia limitu, 80 osób w końcowym rozrachunku w warsztatach udział wzięło ok. 60 osób.

Otwarcia warsztatów dokonała Wójt Gminy Panki, Pani Urszula Bujak. Część teoretyczną warsztatów rozpoczął Mateusz Skwirut, trener w Śląskim Związku Piłki Nożnej zajmujący się grupami uczestniczącymi w projekcie Śląskiej Akademii Piłkarskiej. Przedstawił on temat zatytułowany: „Główne cele merytoryczne Śląskiej Akademii Piłkarskiej w ujęciu jednego mikrocyklu treningowego.” W dalszej kolejności temat „Zasady w atakowaniu w nauczaniu zawodników w projekcie Śląska Akademia Piłkarska” przedstawił Tomasz Musiał, trener Edukator PZPN przy asyście Patryka Mrugacza.

Po części teoretycznej nastąpiła część praktyczna. Młodzi zawodnicy KS Skra Częstochowa teorię wdrożyli w praktykę.

Miejmy nadzieję, że część obecnych trenerów z przekazanej wiedzy będzie miała możliwość skorzystać i wykorzystać ją w pracy szkoleniowej. Pewnym jest jednak, że przyznane punkty za obecność na warsztatach spowodują nie uszczuplenie trenerskiego rynku w naszym Podokręgu.