Podokręg

Wyłoniono półfinalistów turnieju o Puchar Prezesa ŚlZPN w Podokręgu Częstochowa

11/01/2022 13:00
Półfinaliści w kategorii U - 13: Skra Częstochowa i LKS Kamienica Polska wraz z Prezesem Podokręgu Częstochowa, Arturem Szymczykiem Półfinaliści w kategorii U - 13: Skra Częstochowa i LKS Kamienica Polska wraz z Prezesem Podokręgu Częstochowa, Arturem Szymczykiem Stanisław Wrzesiński

7 stycznia w hali sportowej w Olsztynie odbyły się zawody finałowe na szczeblu Podokręgu Częstochowa turnieju halowego o Puchar Prezesa ŚlZPN w kategoriach wiekowych młodzik D1 (2009 i młodsi) oraz młodzik D2 (2010 i młodsi). W półfinałach Podokręg Częstochowa będą reprezentować: Skra Częstochowa oraz LKS Kamienica Polska w kategorii młodzik D1 a także Sportowa Częstochowa i Skra Częstochowa w kategorii młodzik D2.

Do turniejowej rywalizacji w obu kategoriach wiekowych przystąpiło po 8 zespołów. Które w pierwszej części turnieju rywalizowały w dwóch, czterozespołowych grupach a w kolejnej fazie turnieju odbywały się spotkania o poszczególne miejsca w końcowej klasyfikacji turnieju według zasady 4 zespół z grupy A rywalizował z 4 zespołem grupy B o miejsce 7 w turnieju, zespoły z miejsc 3 w grupach o miejsce 5, zespoły z miejsc 2 o miejsce 3 a zespoły z miejsc pierwszych spotkały się w finale. Spotkania trwały 12 minut.

W kategorii starszej czyli U – 13 (2009 i młodsi), która rozgrywała turniej w sesji rannej w grupie A prym wiódł zespół Skry Częstochowa, który ten etap rywalizacji zakończył z kompletem punktów wygrywając z Płomieniem Częstochowa 3:0, z UKS Raków Częstochowa 2:0 i z Lotem Konopiska 4:0. Drugie miejsce przypadło UKS Raków Częstochowa, który w decydującym spotkaniu o końcową kolejność w grupie pokonał Płomień Częstochowa 3:1. Płomień w ten sposób zajął czwarte miejsce w grupie zdobywając 1 punkt w grupie a trzecie miejsce przypadło Lotowi Konopiska z dorobkiem 2 punktów.

Zdecydowanie bardziej zaciekła rywalizacja była w grupie B. Przed ostatnią serią spotkań aż trzy zespoły miały szansę zagrać w finale turnieju. Ostatecznie dzięki pokonaniu Sportowej Częstochowa, pierwsze miejsce w grupie zdobył zespół LKS Kamienica Polska ale zwycięstwo 2:1 nie przyszło łatwo. Na potknięcie zespołu z Kamienicy Polskiej liczył zespół Victorii Częstochowa, który rozegrał pasjonujący pojedynek z Polonią Poraj ostatecznie notując wygraną 3:2 po hat – tricku w wykonaniu Wiktora Radeckiego. Zwycięstwo to jednak dało Victorii „tylko” drugie miejsce tabeli. Polonia Poraj zajęła 3 a Sportowa Częstochowa 4  miejsce w tabeli grupy B.

W rywalizacji o 7. miejsce Sportowa Częstochowa ograła 2:0 Płomień Częstochowa. Do wyłonienia zwycięzcy w pojedynku o 5. miejsce potrzebne były rzuty karne. Lepiej wykonywali je zawodnicy Lotu Konopiska wygrywając z Polonia Poraj 2:1. W regulaminowym czasie gry był remis 0:0. W spotkaniu o 3. miejsce w regulaminowym czasie gry także był bezbramkowy wynik. Rzuty karne na swoją korzyść rozstrzygnął zespół UKS Raków Częstochowa pokonując Victorię Częstochowa 2:1.

Finał turnieju był pojedynkiem jednostronnym. Skra pewnie, 5:0 pokonała LKS Kamienicę Polska a bohaterem spotkania został Mateusz Węgrzyn, który do bramki przeciwników trafił 4 razy a w całym turnieju zaliczył 6 bramek co spowodowało, że został on najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju.

Pamiątkowe dyplomy oraz puchary dla czołowej trójki turnieju wręczał Prezes Podokręgu Częstochowa, Artur Szymczyk.

W sesji popołudniowej do rywalizacji przystąpiły zespoły z kategorii młodzik młodszy D2 (2010 i młodsi). W grupie A, losy końcowej sytuacje w grupie rozstrzygał ostatni pojedynek w którym to Skra Częstochowa pokonując Lot Konopiska 2:0 zapewniła sobie awans do finału turnieju. Victoria pokonując natomiast Liswartę Krzepice 1:0 zajęła 3. miejsce w grupie i w końcowym rozrachunku zagrała o 5. miejsce w turnieju.

W grupie B bezkonkurencyjny był zespół Sportowej Częstochowy, który rozgrywki grupowe zakończył z kompletem zwycięstw w stosunku 1:0. Drugie miejsce przypadło Płomieniowi Częstochowa, który w bezpośrednim pojedynku okazał się być lepszym, 2:1, od Orlika Blachownia.

W spotkaniu o 7. miejsce Ajaks Częstochowa wygrał z Liswartą Krzepice 3:0. W pojedynku o 5. miejsce Orlik Blachownia pokonał 1:0 Victorię Częstochowa a w meczu o 3. miejsce Lot Konopiska, także 1:0 pokonał Płomień Częstochowa.

W finałowym pojedynku Sportowa Częstochowa pokonała, tradycyjnie 1:0, po bramce Jakuba Leksa, Skrę Częstochowa. Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został Adam Musialik z Lotu Konopiska, zdobywca 4 bramek.

Uczestniczące w turnieju zespoły zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami a czołowe trzy zespoły uhonorowane zostały pucharami.

Reprezentantom Podokręgu Częstochowa życzymy powodzenia i sukcesów w dalszych etapach rywalizacji. Półfinałowa rywalizacja odbędzie się 22 stycznia w Sosnowcu gdzie oprócz reprezentantów gospodarzy, Podokręgu Sosnowiec w rywalizacji udział wezmą także zespoły reprezentujące Podokręg Zabrze.

Szczegółowe wyniki turniejów w załączeniu a relacja zdjęciowa z turniejów znajduje się na facebooku Podokręgu Częstochowa ŚlZPN.