Podokręg

WIELKA SZANSA DLA DZIECI Z MAŁYCH KLUBÓW

17/02/2022 15:08

Śląska Akademia Piłkarska wrosła już mocno w krajobraz szkolenia w naszym regionie. Opracowany przez Komisję Szkolenia Śląskiego Związku Piłki Nożnej, a współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego program dla zawodników i zawodniczek z małych ośrodków szkoleniowych wkracza obecnie w kolejną fazę.


Przed nami Dni Talentów, podczas których na terenie naszego Podokręgu, przeprowadzone zostaną sprawdziany dla adeptów piłki nożnej z rocznika 2011. Spośród nich zostaną wyłonieni uczestnicy bezpłatnych treningów dla wyrównywania szans piłkarskiego rozwoju i otwierających dostęp do profesjonalnych treningów, które pozwolą na doskonalenie indywidualnych umiejętności, a w konsekwencji wyłonią kadrę Śląskiej Akademii Piłkarskiej na sezon 2022/2023.

- Zgodnie z naszymi założeniami Dni Talentów oraz treningi dla wybranych na nich zawodników i zawodniczek skierowane są do małych klubów – mówi Trener Koordynator Śląskiego Związku Piłki Nożnej Damian Galeja. - Dlatego wysłaliśmy informację do wybranych ośrodków, z których na grę selekcyjną może przyjechać maksymalnie czterech zawodników lub zawodniczek z każdego klubu. Trenerzy i prezesi klubów, do których zostały wysłane zaproszenia, wskażą nam uczestników zajęć we wskazanych przez nas miejscach. Tam pod okiem wyznaczonych trenerów dzieci wezmą udział w grze selekcyjnej, podczas której zostaną wybrani uczestnicy treningów. Chcemy, aby maksymalnie 16-osobowe grupy trenowały do końca czerwca, a następnie przyjdzie czas na formowanie kadry drugiego już rocznika Śląskiej Akademii Piłkarskiej.

 

A oto terminy Dni Talentów w Podokręgu Częstochowa (trener Patryk Grzybek):

7 marca, godzina 16.30, na stadionie LKS Orkan Rzerzeszyce, ul. Skrzydłowskiej 96;

8 marca, godzina 16.30, na stadionie KS Sokół Wręczyca Wielka, ul. Sportowa 2;

 

Uwaga. Kontakt do trenerów w zakładce Śląskiej Akademii Piłkarskiej na Podstronie Lista trenerów U11 - TUTAJ.