Aktualności

Akcja Lato gościła w piłkarskim trójkącie kłobuckim

24/08/2023 09:24

Miniony weekend w powiecie kłobuckim upłynął pod znakiem Akcji Lato, która gościła kolejno w Kamyku, Miedźnie oraz Ostrowach nad Okszą. Wymienione miejscowości są miedzy sobą oddalone maksymalnie o 10 kilometrów a w każdej z nich prężnie kwitnie piłkarski rozwój zespołów młodzieżowych.


W piątek wakacyjna trasa Śląskiego Związku Piłki Nożnej zagościła na obiekcie Pogoni Kamyk. Akcji Lato towarzyszył piłkarski mini turniej dla najmłodszych adeptów piłkarskiego rzemiosła. Cztery zespoły, dwa reprezentujące gospodarzy czyli Pogoń Kamyk, GKS Siemkowice oraz Kmicic Kruszyna rywalizowały o okazałe puchary oraz nagrody przygotowane przez Śląski Związek Piłki Nożnej. Oczywiście, najmłodsi, którzy nie brali udziału w turniejowej rywalizacji mogli brać udział w talentiadzie a jej zwycięzcy zostali, podczas dekoracji, uhonorowani pamiątkowymi nagrodami. Za udział w turnieju nagrody wręczał Prezes LKS Pogoń Kamyk, Radosław Włodarek.

W sobotę rywalizacja i Akcja Lato zawitała na obiekt im. Ludwika Bodziachowskiego w Miedźnie. Tutaj w czterech kategoriach wiekowych spotkało się 16 zespołów czyli łącznie około 200 zawodników i zawodniczek. W turnieju orlików starszych rywalizowały zespoły gospodarzy czyli Grom Miedźno, Akademia Sportu Pajęczno, Jurajskie Wilki Częstochowa oraz Naprzód Ostrowy. W orlikach młodszych oprócz zespołów z Miedźna i Pajęczna obecne były także: Pogoń 1947 Kłomnice oraz Oksza Łobodno. W kategorii żaczków rywalizowały zespoły Gromu Miedźno, Liswarty Popów, Liswarty Krzepice i Pogoni Kamyk a wśród skrzatów czyli w roczniku 2017 i młodszym Grom Miedźno, Piast Przyrów, Olimpia Huta Stara i Sportowa Częstochowa. Na koniec turniejowej rywalizacji uhonorowano najlepszych zawodników, bramkarzy i strzelców w kategoriach orlików a wśród żaczków i skrzatów turniejowa rywalizacja odkryła najlepszych snajperów. Pamiątkowe dyplomy, statuetki, dyplomy wręczali uczestnikom turnieju, Wójt Gminy Miedźno, Piotr Derejczyk, Przewodniczący Rady Gminy Miedźno, Zdzisław Bęben, Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Wojciech Tałajczyk, oraz Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Miedźnie, Ewa Dobosz – Rysiewicz oczywiście w asyście Prezesa K.S. Grom Miedźno, Wojciecha Kowalika.

W niedzielę Akcja Lato zawitała do innego klubu z gminy Miedźno a mianowicie obchodzącego 75 – lecie istnienia LKS Naprzód Ostrowy, który to także z tej okazji zorganizował turnieje piłkarskie w kategoriach żaków i orlików. W turnieju żaków rywalizowały cztery zespoły: Naprzód Ostrowy, Grom Cykarzew, Stradom Częstochowa oraz Liswarta Popów. Do turnieju orlików zaproszone zostały zespoły: Naprzodu Ostrowy, dwa zespoły Stradom Częstochowa, Grom Miedźno, Liswarta Popów oraz Oksza Łobodno. W sumie w rywalizacji turniejowej udział brało ponad 100 młodych futbolowych adeptów. Także podczas tych turniejów organizatorzy, z Prezesem klubu z Ostrów, Tomaszem Pełką, pamiątkowymi dyplomami i statuetkami oraz pucharami podziękowali za udział w turnieju poszczególnym zespołom a ponadto wyróżnili najlepszych zawodników, strzelców i bramkarzy a Śląski Związek Piłki Nożnej, tradycyjnie dla każdej drużyny przygotował „małe co nie co”.

Towarzysząca turniejowym zmaganiom Akcja Lato zagwarantowała tym, którzy nie brali bezpośredniego udziału w rywalizacji mnogość animacji dla najmłodszych, talentiadę, matę celnościową, która okazała się w wielu przypadkach nie lada wezwaniem czy też dmuchane boisko, które cieszyło się dużym zainteresowaniem.

30 zespołów piłkarskich i blisko 350 młodych piłkarzy i piłkarek to efekt trzech dni Akcji Lato w powiecie kłobuckim, w klubach, których zespoły seniorskie może nie podbijają obecnie piłkarskiej mapy regionu ale stawiają na rozwój zespołów młodzieżowych. W każdym z ośrodków w których gościła wakacyjna trasa Śląskiego Związku Piłki Nożnej naszych gości pozytywnie zaskoczyła sportowa infrastruktura. Zatem warunki i chęci są a co za tym idzie należy z cierpliwością czekać na efekty pracy i trzymać kciuki, że granie w piłkę nikomu się nie znudzi.

W powiecie kłobuckim Akcja Lato w tym sezonie gościła czwarty raz. Wcześniej odwiedziliśmy Krzepice. Możliwość kolejnej wizyty Akcji Lato już od przyszłego okresu wakacyjnego.