Dane podstawowe LKS Kamienica Polska:
Adres/-y boiska: Kamienica Polska, ul .Magazynowa 1
Adres korespondencyjny: 42-260 Kamienica Polska, ul. M. Konopnickiej 261
Adres e – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Aktualny kontakt telefoniczny z przedstawicielami klubu:
Andrzej Nowowiejski – Prezes tel.518 580 262, Musiał Wojciech Z-ca Prezesa tel.531 210 529
Poziom rozgrywkowy pierwszego zespołu: Klasa „A”
Ilość zespołów młodzieżowych zgłoszonych do rozgrywek w sezonie 2019/2020: 4 drużyny
Barwy: biało-czerwone
Data założenia: 1973
Strona internetowa www/facebook: www.kamienicapolskalks.futbolowo.pl
Stadion
Wymiary boiska głównego: 98mx66m
Wymiary boiska rezerwowego: 90mx50m
Oświetlenie: Tak do treningu i rozgrywania meczów sparingowych
Pojemność: 264 miejsca – siedziska. Stadion nasz posiada również nagłośnienie i elektroniczną tablicę wyników
Prezes (od kiedy): Andrzej Nowowiejski od 2012r.
Trenerzy (od kiedy): drużyna seniorów – Artur Minkina (czwarta liga od 2011r.do 2014r); powrót do klubu w roku 2018r. do chwili obecnej
Bartłomiej Dobosz od roku 2010 prowadzi szkolenie drużyn młodzieżowych do chwili obecnej.
Mateusz Maciński od 2017 roku trener bramkarzy drużyn młodzieżowych.
Mateusz Szecówka –fizykoterapeuta od 2018 roku związany z klubem.
- Jak wygląda sytuacja w klubie w okresie epidemii?
Obecnie nie są prowadzone zajęcia z zawodnikami wszystkich drużyn ze względu na zaistniałą sytuację. Poprosiliśmy zawodników o prowadzenie zajęć indywidualnych w domach. Jak tylko sytuacja pozwoli przystąpimy do treningów. Kiedy to nastąpi trudno powiedzieć.
- Jak wyobrażacie sobie dalsze rozgrywki w tym trudnym czasie? Macie swoją koncepcję dotyczącą ich zakończenia?
Uważamy, że sezon powinien się zakończyć bez dokończenia rozgrywek. Miejsca powinny być zachowane w tabeli zgodnie z pozycjami przed rozpoczęciem rundy wiosennej obecnego sezonu. Powinny być awanse bez spadków.
- Jak wyglądał okres przygotowawczy pierwszego zespołu? Jesteście z niego zadowoleni?
Okres przygotowawczy do rundy wiosennej był przeprowadzony zgodnie z planem trenera Artura Minkiny. Zawodnicy trenowali trzy razy w tygodniu .Do treningu wykorzystywano Gminną Halę Sportową, boiska ze sztuczną i naturalną nawierzchnią. Rozgrywano mecze sparingowe. Zawodnicy korzystali również z zabiegów fizykoterapeuty\masażysty. Ogólnie można powiedzieć że okres przygotowawczy przebiegał prawidłowo.
- Jakie są plany na przyszłość w działalności klubu patrząc od perspektywy sportowej i organizacyjnej? Co jest największym kłopotem w działalności klubu?
W najbliższej przyszłości chcielibyśmy podnieść poziom sportowy drużyny seniorskiej tak aby drużyna ta włączyła się do walki o wyższe cele a nie tylko granie w KL.A . Chcielibyśmy również utrzymać tą samą ilość drużyn młodzieżowych. Taka ilość drużyn w naszym klubie to duże wyzwanie organizacyjne i finansowe. Dużą pomoc przy działalności drużyn młodzieżowych świadczą rodzice naszych młodych zawodników. Największym kłopot w klubie to większa ilość oddanych działaczy oraz brak jednego szkoleniowca do drużyny orlików młodszych. Jak tylko to będzie możliwe będziemy chcieli zatrudnić takiego szkoleniowca. Przyszłość zweryfikuje jednak nasze plany.
- Jak wygląda szkolenie młodzieży w klubie?
W naszym klubie mamy obecnie cztery drużyny młodzieżowe - trampkarze, orliki starsze ,orliki młodsze oraz żaki. Głównym szkoleniowcem tych drużyn jest kol. Bartłomiej Dobosz, pomaga mu kol. Mateusz Maciński jak trener bramkarzy drużyn młodzieżowych. Dzięki oddaniu i zaangażowaniu w pracy z młodzieżą kol. Bartłomieja Dobosza drużyny młodzieżowe osiągnęły wiele sukcesów .Oto niektóre sukcesy: rok 2013 trampkarze - 4 miejsce w międzynarodowym turnieju w Szczytnie, rok 2014 trampkarze - 4 miejsce w międzynarodowy turnieju Wrocław Tropy; rok 2018 - zwycięstwo drużyny orlików w turnieju na szczeblu powiatowym o Puchar Tumbarku, ten sukces w 2019 powtórzyła drużyna żaków. W miesiącu listopadzie 2019 klub nasz otrzymał brązowy certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej za pracę z dziećmi i młodzieżą.
- Proszę nam przybliżyć pokrótce dzieje klubu.
Rok 1973 – pierwsze mecze naszej drużyny seniorskiej w Klasie C
Rok 1974/1975 - awans seniorów do klasy B
Rok 1975/1976 - awans do Klasy A
Rok 2010 wygraliśmy klasę okręgową i awansowaliśmy do czwartej ligi
Sezon 2010/2011 - rozpoczęcie rozgrywek w czwartej lidze gdzie graliśmy cztery sezony
Sezon 2013/2014 - seniorzy zdobyli Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa
Sezon 2015/2016 - ponowny start w Klasie A - gramy tam do chwili obecnej. Powrót do KL.A spowodowany był tym że po rozpoczęciu sezonu 2014/2015 po rozegraniu 5 meczów w czwartej lidze musieliśmy wycofać drużynę z rozgrywek ponieważ wycofał się nasz główny sponsor.
Do końca sezonu 2017/2018 istniała w naszym klubie także sekcja kobiecej piłki nożnej, która w swojej historii też miała osiągniecia. Oto niektóre z nich: rok 2015 wicemistrzostwo Podokręgu Częstochowa w halowej piłce nożnej, rok 2015 drugie miejsce w mistrzostwach powiatu reprezentując Gimnazjum, rok 2017 wygrana w powiatowych eliminacja w swojej kategorii w turnieju o Puchar Tymbarku. Sezon 2017/2018 - 5 miejsce drużyny młodziczek w śląskiej lidze młodziczek oraz w tym samym sezonie trzecie miejsce w mistrzostwach Rady Wojewódzkiej LZS w Katowicach w swojej kategorii wiekowej.
Nie sposób wymienić wszystkie osiągniecia sportowe naszych drużyn których było o wiele więcej.
- W każdym klubie są osoby bez których jego funkcjonowania nie wyobrażamy sobie. Kto to jest i jakie pełni funkcję?
Nie wyobrażamy sobie funkcjonowania naszego klubu na odpowiednim poziomie bez Zarządu klubu z Prezesem Andrzejem Nowowiejskim, Z-cą Prezesa Wojciecha Musiała, bez gospodarza Bogusława Dobosza, członka zarządu Zdzisława Walczaka oraz bez wsparcia Wójta Gminy Adama Tajbra, Przewodniczącego Rady Gminy, Tomasza Nowowiejskiego oraz oczywiście bez wsparcia rodziców zawodników drużyn młodzieżowych.
W okresie obecnej przerwy staramy się dzięki pracy kol. Bogusława Dobosza utrzymywać nasze główne boisko w dobrym stanie. Ubytki w murawie wypełniliśmy trawą z rolki, wysypaliśmy na płytę boiska odpowiednią ilość nawozu. Boisko jest systematycznie koszone i podlewane.